OnePlus zostało założone 16 grudnia 2013 roku przez byłego wiceprezydenta Oppo Pete’a Lau i Carla Pei. Zgodnie z informacjami z chińskiego rządu, Oppo jest jedynym instytucjonalnym udziałowcem w OnePlus. Pomimo tego, że Lau początkowo zaprzeczył jakoby OnePlus miał być przedsiębiorstwem całkowicie zależnym od Oppo, wraz z upublicznieniem raportów nadzorczych okazało się, że jest własnością Oppo i że są „w trakcie rozmów z innymi inwestorami”.

Głównym celem przedsiębiorstwa było zaprojektowanie smartfonu, który zbalansowałby wysoką jakość z ceną niższą od innych telefonów w tej klasie. Lau wyjaśnił, że „nigdy nie będziemy inni tylko po to, żeby być inni; wszystko co zrobiliśmy miało na celu poprawę doświadczenia użytkownika w codziennym użytkowaniu”. Wykazał też aspiracje bycia „Muji przemysłu technicznego”, kładąc nacisk na produktach wysokiej jakości z prostym, przyjaznym dla użytkownika designem. Kontynuując wspołpracę Laua z platformą od Oppo N1, OnePlus zawarł umowę licencyjną z Cyanogen Inc., aby oprzeć dystrybucję produktów przedsiębiorstwa na spersonalizowanej odmianie popularnego ROM CyanogenMod i wykorzystać ich znaki towarowe poza Chinami.

OnePlus zaprezentował swoje pierwsze urządzenie, OnePlus One, 23 kwietnia 2014 roku. W grudniu 2014 roku wraz z wydaniem OnePlus One w Indiach przez Amazon, OnePlus ogłosił także plany ugruntowania swojej obecności w tym kraju, z planami otwarcia 25 oficjalnych biur obsługi klienta w różnych miejscach w Indiach.

Sprzedaż urządzenia w Indiach została tymczasowo wstrzymana z powodu zarzutu, że sprzedaż w Indiach narusza wyłączne prawa firmy Micromax Mobile do dystrybucji produktów ze znakiem towarowym Cyanogen w Południowej Azji. Firma podjęła spór kwestionując argumenty i zwracając uwagę, że oprogramowanie oparte na Cyanogenie było inne niż to Micromaxu i że zgoda na wyłączność znaczyła zaledwie, że Cyanogen nie mógł podjąć się partnerstwa z żadną inną firmą z siedzibą w Indiach, oraz że nie negowała możliwości reklamowania produktów OnePlus w tym kraju z jego znakami towarowymi. OnePlus przygotowało nowy ROM nazwany Oxygen OS i podobny do CyanogenMod. Nowe dostawy telefonów OnePlus One nie miały logo Cyanogen.Chcesz uzyskać informacje dotyczące szczegółów napisz lub zadzwoń:
Email:
serwis@fixiteasy.pl
Mobile:
+48 739 544 364
+48 739 544 364

FixItEasy:
Dział sprzedaży i marketingu

ul. Wałbrzyska 11 lok. 41
02-739 Warszawa

pon. - pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00-15:00

 

Właściciel marki:
Xiaomi Poland Sp. z o.o.
ul. Wałbrzyska 11 lok. 41
02-739 Warszawa
NIP: 5213714217
KRS: 0000589219