Xiaomi (chiń. 小米科技; pinyin: Xiǎomĭ Kējì; dosł. „technologia prosa”; wym. [ɕjǎu.mì] ( odsłuchaj); tu: jako wieloznaczeniowe skojarzenie) – chińska spółka prywatna z siedzibą w dzielnicy Haidian w Pekinie specjalizująca się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów oraz aplikacji i elektroniki użytkowej, założona 6 kwietnia 2010 roku. Pierwszym produktem firmy był smartfon Mi1. Oprócz telefonów firma produkuje również inteligentne opaski, tablety, kamerki sportowe, telewizory, przystawki smart TV dla telewizorów, powerbanki, słuchawki, inteligentne buty, odzież, routery, głośniki przenośne, czajniki, pojazdy segway (Xiaomi NINEBOT), hulajnogę (MiJia Electric Scooter) smartwatche, żarówki Yeelight, akcesoria do telefonów i oczyszczacze powietrza Airpurifier. Oprócz tego Xiaomi jest firmą-inwestorem w wielu mniejszych, które oferują rozmaite produkty.

Xiaomi prowadziło działalność, wykorzystując popularność Apple Inc. i prowadząc podobny marketing. Prezes firmy Lei Jun upodabniał się do wizerunku, jaki miał Steve Jobs, nosząc dżinsy i ciemne koszule oraz naśladując Jobsa sposób zapowiedzi nowych produktów, przez co nazywany jest fałszywym Jobsem. Pomimo wielokrotnych porównań do Apple’a, Xiaomi utrzymuje, że kieruje się innym zestawem zasad. Obecnie Xiaomi jest bardziej autonomiczne, wyrobiło swoją markę i stylistykę. Głównym hasłem są tanie produkty o wysokiej jakości, dlatego Chińczycy nie mają zamiaru przekroczyć 5% marży.

Xiaomi początkowo nie posiadał sklepów detalicznych ani nie współpracował z dystrybutorami z innych firm. Zamiast tego wszystkie produkty Xiaomi były sprzedawane bezpośrednio przez stronę internetową spółki. Skrót Xiaomi Mi pochodzi od pierwszego kanału dystrybucji czyli mobile internet.

Od września 2016 telefony Xiaomi stały się oficjalnie dostępne w Polsce dzięki firmie ABC Data, która jest odpowiedzialna za dystrybucję. Dystrybutorem urządzeń firmy Xiaomi w Polsce jest także Ingram Micro Poland. Obecnie w polskiej dystrybucji dostępne są jedynie wybrane urządzenia z bardzo szerokiego portfolio, ale wachlarz produktów stopniowo się poszerza. Z okazji pierwszej rocznicy urządzeń Xiaomi w Polsce 14 października 2017 zostało zorganizowane wydarzenie o nazwie Mi Fan Fest.Chcesz uzyskać informacje dotyczące szczegółów napisz lub zadzwoń:
Email:
serwis@fixiteasy.pl
Mobile:
+48 739 544 364
+48 739 544 364

FixItEasy:
Dział sprzedaży i marketingu

ul. Wałbrzyska 11 lok. 41
02-739 Warszawa

pon. - pt. 10:00 - 18:00
sob. 10:00-15:00

 

Właściciel marki:
Xiaomi Poland Sp. z o.o.
ul. Wałbrzyska 11 lok. 41
02-739 Warszawa
NIP: 5213714217
KRS: 0000589219